- OBČINA
- ORGANI OBČINE
- OBČINSKA UPRAVA
- OBVESTILA IN OBJAVE
- E-OBČINA
- LOKALNO
- TURIZEM
Vinoteka Semič je več kot lokal. V atmosferi muzejske vinske kleti lahko obiskovalci ob mnogih poletnih petkih naročite kakovostna vina lokalnih vinarjev. Posebno zanimivo pa je, da vsakič, ko pridete v Vinoteko Semič, pristanete v »drugi« vinski kleti in lahko naročate druga vina, saj se v prostoru vrstijo vsakokrat drugi vinarji. Rezervacije niso potrebne, preprosto pridete in naročite.
Društvo vinogradnikov Semič vas v sklopu Odprtih vrat Bele krajine vabijo na VEČER VINSKE KLETI LIPEC v petek. 1. avgusta 2025, od 18. ure v Vinoteki Semič.
Vinogradniška tradicija kleti sega v leto 1848. V njihovih vinogradih prevladujejo sorte laški rizling, kerner, rumeni muškat in modra frankinja. Za vinske trte skrbijo z ljubeznijo in si prizadevajo za pridelavo kakovostnih vin, o čemer pričajo številna priznanja z vinskih ocenjevanj. Verjamejo, da se v vinu odraža sožitje med človekom in naravo, zato namenjajo pozornost vsakemu grozdu in cenijo vsako kapljico vina.
Dobrodošli!